LONDYN | KWIECIEŃ 2023

  • CRIF uznany za jednego z czołowych graczy otwartej bankowości w najnowszej analizie wiodącej globalnej firmy analitycznej
  • Przejęcie Strands przez CRIF w 2020 r., zwiększyło możliwości agregacji CRIF oraz jego nadrzędną strategię wartości dodanej i przyczyniły się do uwzględnienia w raporcie przez niezależną firmę badawczą
  • Podreślono nadrzędne podejście CRIF do wartości dodanej dla klientów indywidualnych oraz biznesowych w zakresie: obsługi lokalnych interfejsów API, w szczególności „solidnych” narzędzi PFM i BFM Strands oraz kompleksowych opcji wdrażania narzędzi.

Kwiecień 2023 r., Londyn: CRIF, wiodący w Europie dostawca informacji kredytowych, otwartej bankowości i rozwiązań cyfrowych, został uznany za jednego z trzynastu największych dostawców otwartej bankowości.

CRIF znalazł się wśród wybranych firm, które firma Forrester zaprosiła do udziału w swojej ocenie Forrester Wave 21 marca 2023 r., The Forrester Wave™: Open Banking Intermediaries, Q1 2023. W tej ocenie CRIF został wymieniony jako „Pretendent” w Open Banking, obok innych wpływowych graczy otwartej bankowości.

Raport Forrester Wave™: Open Banking Intermediaries, I kwartał 2023 r. zawiera analizę najlepszych dostawców otwartej bankowości w całym ekosystemie, aby pomóc specjalistom ds. bankowości i usług finansowych w wyborze dostawców open bankowości odpowiednich do ich potrzeb.

CRIF wierzy, że jego wymienienie w raporcie związane jest z nadrzędną strategiią firmy polegającą na dostarczaniu bankom i kredytodawcom rozwiązań o wartości dodanej dla klientów indywidualnych i biznesowych. W raporcie podkreślono siłę firmy w oferowaniu rozwiązań klientom o specjalistycznych wymaganiach otwartej bankowości, z naciskiem na agregację kont, kategoryzację transakcji, analizę ryzyka kredytowego, modele wczesnego ostrzegania, ocenę przystępność cenową oraz możliwości zarządzania finansami biznesowymi i osobistymi (BFM i PFM).

Wizją CRIF jest zapewnienie kompleksowych opcji wdrażania produktów, dzięki czemu klienci będą mogli wdrażać swoje usługi we własnych hostowanych chmurach. Ponadto usługi są również świadczone za pośrednictwem silnego wsparcia CRIF dla interfejsów API, dedykowanych zespołów wdrożeniowych, partnerstwa i opartego na współpracy podejścia Kaizen. Raport firmy Forrester stwierdza, że CRIF będzie szczególnie odpowiedni dla firm o wielojęzycznych potrzebach obejmujących wiele krajów.

Głównym motorem nadrzędnej strategii wartości dodanej fintech jest przejęcie przez CRIF w 2020 r. dostawcy rozwiązań do zarządzania finansami cyfrowymi, firmy Strands. W rzeczywistości, wraz z przejęciem Strands, CRIF zintegrował swoje kompleksowe rozwiązania otwartej bankowości z BFM i PFM opartymi na sztucznej inteligencji, aby wspierać banki i instytucje finansowe we wprowadzaniu innowacji i rozwijaniu swych usług, pobudzaniu biznesu i zapewnieniu stałego skupienia się na potrzeby klienta.

Leonardo Piva, Corporate Business Development Director w CRIF Digital, powiedział: „Wierzymy, że nasza obecność w Forrester Wave jest wyrazem uznania dla naszych wysiłków, inwestycji i wyników w dziedzinie usług cyfrowych dla instytucji finansowych. Jako społeczność biznesowa stoimy w tych latach przed trudnymi wyzwaniami: teraz bardziej niż kiedykolwiek chcemy wspierać naszych klientów w ich dążeniu do doskonałości, wykorzystując zdolność CRIF do innowacji i naszą głęboką wiedzę na temat procesów instytucji finansowych”.

👉 Chcesz otrzymać raport? Kliknij i wypełnij formularz na dole strony - https://lnkd.in/d3tpw9Qz