crif_300px.png

CRIF i Anonos łączą siły, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania AI chroniące prywatność danych syntetycznych

CRIF oraz Anonos – innowacyjna firma w zakresie technologii zwiększających ochronę danych osobowych i wrażliwych, rozpoczęły współpracę dwóch liderów branży zaangażowanych w dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań dla przedsiębiorstw opartych na danych. 

W regulowanych sektorach gospodarczych, takich jak finanse, potencjał innowacji w opracowywaniu modeli sztucznej inteligencji jest często ograniczany, np. przez zagrożenia związane z prywatnością danych. Syntetyczne dane generowane przez algorytmy sztucznej inteligencji oferują rozwiązanie polegające na statystycznym naśladowaniu rzeczywistych danych bez ujawniania informacji umożliwiających identyfikację. Biorąc pod uwagę rosnący nacisk regulacyjny na prywatność danych i odpowiedzialne rozwiązania sztucznej inteligencji widać, że dane syntetyczne stały się kluczowe dla przyszłości sztucznej inteligencji.

Jednak jakość danych syntetycznych często zależy od jakości modelu, który je stworzył i opracowanego zbioru danych.

Aby lepiej zrozumieć tę technologię, firma CRIF zdecydowała się na otwarte podejście do innowacji, w celu wyłonienia najlepszego w swojej klasie dostawcy technologii danych syntetycznych. Po kompleksowej ocenie ponad 12 dostawców technologii danych syntetycznych w ciągu czternastu miesięcy, CRIF wybrał firmę Anonos na swojego globalnego partnera. Klienci CRIF mogą teraz uzyskać dostęp do technologii Anonos Data Embassy w celu zachowania prywatności syntetycznych zestawów danych, uwalniając przy tym pełny potencjał ich rzeczywistych danych.

„W CRIF wierzymy w siłę otwartej innowacji i współpracy ze startupami jako kluczowy czynnik przyspieszający innowacje. Nasz program Venture Client, z powodzeniem prowadzony przez InnovEcos, Global Open Innovation Hub CRIF, ma na celu znalezienie najbardziej obiecujących  partnerów do rozwiązywania wyzwań CRIF w zakresie innowacji i spełnienia określonych kryteriów integracji modelu biznesowego” – powiedziała Natalia Shchelovanova, Global Open Innovation Lead w CRIF, InnovEcoS.

Opatentowane przez firmę Anonos oprogramowanie Data Embassy wykorzystuje unikalną kombinację najnowocześniejszych technologii zwiększających prywatność (PET) do przekształcania zasobów danych osobowych i wrażliwych w chronione dane wyjściowe, które zachowują wartość analityczną i mogą być udostępniane między działami lub granicami międzynarodowymi.

Wykorzystując technologię Anonos, CRIF może stworzyć bezpieczne środowisko danych dla swoich klientów, aby w sposób zgodny z prawem udostępnić nowe zasoby i funkcjonalności danych, umożliwiając na ich podstawie podejmowanie lepszych decyzji i przyspieszanie wdrożenia cyfrowych innowacji.

Wybraliśmy Anonos ze względu na ich unikalną, wielokrotnie nagradzaną technologię i głęboką wiedzę specjalistyczną, którą zaprezentowali eksperci z firmy Anonos podczas demonstracji  przypadków zastosowanie istotnych dla naszych klientów” – powiedział Pierpaolo Cristaudo, szef Global Data Science w CRIF. „Nasi klienci mają teraz dostęp do syntetycznych danych generowanych przez Anonos bezpośrednio w pakiecie analitycznym CRIF Studio. Umożliwi to zespołom analityków danych bezproblemowe korzystanie z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w zakresie danych syntetycznych, przy zapewnieniu najwyższych standardów ochrony danych”.

Cieszymy się, że możemy współpracować z CRIF, wiodącą firmą w branży biur kredytowych i usług informacji biznesowej” — powiedział Steve Prestidge, dyrektor handlowy Anonos. „Razem umożliwimy klientom CRIF wyścig od pomysłu do innowacji, umożliwiając im optymalizację zbiorów danych przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności i bezpieczeństwa”.

Anonos i CRIF są zaangażowane w pomaganie swoim klientom w odnalezieniu potencjału i możliwości związanych z technologią prywatności i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. To partnerstwo jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu i zapewnienia najlepszych możliwych rozwoju dla klientów CRIF.

Więcej aktuaności z Grupy CRIF znajdziesz na stronie Wiadomości CRIF