crif_300px.png

CRIF nabywa udziały HPI

CRIF nabywa 73% udziałów w HPI (Irlandia)

To przejęcie wzmocni lokalną obecność CRIF w obszarze zarządzania ryzykiem i rozwiązań wspierających podejmowanie decyzji.

HPI została założona w 1948 roku w celu stworzenia i zarządzania referencyjnym irlandzkim rejestrem finansowanych aktywów (ze szczególnym naciskiem na pojazdy silnikowe podlegające umowom sprzedaży ratalnej i innym formom kredytowania).  Poza CRIF pozostali akcjonariusze HPI to  min. AIB (Allied Irish Bank), BOI (Bank of Ireland) i UB (Ulster Bank), z których wszyscy oferują kompleksowe rozwiązania do kontroli finansów w czasie rzeczywistym dotyczące samochodów, ciężarówek i innych rodzajów aktywów za pośrednictwem różnych kanałów B2B i B2C.

CRIF działa w Wielkiej Brytanii i w Irlandii od wielu lat, wspierając różnych graczy, w tym instytucje finansowe, firmy ubezpieczeniowe, firmy i inne organizacje, swoimi innowacyjnymi systemami wspomagania decyzji, rozwiązaniami analitycznymi i oprogramowaniem. Ponadto, dzięki przejęciu Vision-Net, wiodącego dostawcy informacji biznesowych z siedzibą w Dublinie, CRIF zapewnia natychmiastowy dostęp do raportów kredytowych i informacji biznesowych o każdej firmie w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Dzięki przejęciu HPI CRIF zamierza kontynuować umacnianie swojej pozycji w regionie, dostarczając na rynek usługi o wartości dodanej i innowacyjne rozwiązania. Łącząc swoją globalną ofertę i ogólnoświatową wiedzę ekspercką z doskonałym i wyjątkowym pozycjonowaniem HPI w branży motoryzacyjnej, CRIF jest zaangażowany we wspieranie klientów w osiąganiu ich celów za pomocą  szerokiej gamy innowacyjnych produktów i usług, od zarządzania ryzykiem po rozwój biznesu i wdrażanie zgodności.

Giovanni Catinari, Dyrektor CRIF, przejmie kierowanie Spółką. Będzie współpracował z Sarą Costantini, dyrektorem regionalnym CRIF na Wielką Brytanię i Irlandię, aby wzmocnić strategię biznesową CRIF w Irlandii.

Ta transakcja stanowi kolejny ważny krok w konsolidacji obecności CRIF w Irlandii i jesteśmy przekonani, że przyniesie znaczące korzyści lokalnym klientom. Nasza wizja konsolidacji opiera się na rozwijaniu nowych partnerstw w celu wzmocnienia naszej oferty dla naszych klientów i przewidywania potrzeb rynku. Łącząc siłę globalnego know-how i doświadczenia CRIF z wyróżniającą się wiedzą specjalistyczną HPI, pomożemy naszym klientom wykorzystać nowe możliwości i otworzyć nowe kierunki rozwoju i innowacji” – powiedział Carlo Gherardi, prezes i dyrektor generalny CRIF.

Bardzo się cieszę z tego przejęcia, ponieważ CRIF i HPI podzielają wspólne wartości, w szczególności silne zaangażowanie w obsługę klienta, jakość danych i wyjątkowość oferty dla naszych klientów. Nasza wyróżniająca się propozycja wartości dla klientów polega na rozwijaniu synergii w zakresie nisz operacyjnych: unikalna obecność HPI połączy zrozumienie lokalnych potrzeb oraz globalną wiedzę CRIF. Dzięki temu można zrobić kolejny strategiczny krok, po przejęciu przez CRIF Vision-net i istniejących już projektach w tym kraju, jednocześnie biorąc pod uwagę obecny kontekst europejski” – skomentowała Sara Costantini, dyrektor regionalna CRIF dla Wielkiej Brytanii i Irlandii.