crif_300px.png

Nagroda Gazety Finansowej

CRIF Finansową Marką Roku 2022

Tygodnik „Gazeta Finansowa” w wydaniu opublikowanym 8-14 kwietnia 2022 roku opublikował po raz kolejny wyniki plebiscytu „Złota Setka” ­– rankingu największych instytucji finansowych w kraju oraz przyznał nagrodę Finansowa Marka Roku 2022 dla firm, które stawiają na innowacyjność, rozwój oraz relacje z klientami. Wśród laureatów nagrody, jako przodujący dostawca informacji kredytowej w Europie, znalazł się CRIF.

Miejsce w plebiscycie „Złota Setka” przyznawane jest na podstawie przychodów ze sprzedaży, obrotów, składek przypisanych brutto, a także przychodów z tytułu odsetek, opłat i prowizji w porównaniu do poprzedniego roku. W rankingu tym biorą udział firmy z wielu sektorów: bankowości, faktoringu, ubezpieczeń, windykacji, leasingu oraz wielu innych. Zestawienie to pomaga zaobserwować zmiany zachodzące na rynku finansów, które mają wpływ na kondycję całej gospodarki. Wartym zaznaczenia jest fakt, iż ubiegłe lata dla rynku finansowego, jak i również całej gospodarki, były okresem trudnym. Tym samym firmy, którym udało się rozwinąć w tym burzliwym okresie, zasługują na szczególne wyróżnienie.

Nagroda Finansowa Marka Roku 2022 przyznawana jest w kilku kategoriach instytucjom finansowym, które mogły poszczycić się rozwojem firmy, stabilną pozycją na rynku i innowacyjnym podejściem mającym w centrum klienta oraz partnerów biznesowych. To dzięki wysokiej jakości świadczonych usług i świetnej reputacji wyróżniły się one na tle konkurentów i zajęły pierwsze miejsce na podium.

Marka CRIF zdobyła wyróżnienie w kategorii weryfikacja kredytowa za dostarczanie klientom innowacyjnych usług z zakresu informacji biznesowej oraz handlowej, a także zarządzanie ryzykiem. Zostaliśmy docenieni za umiejętność dostarczania skrojonych na miarę rozwiązań dla naszych partnerów. Wyróżniony został nasz silnik kategoryzacyjny — CRIF NEOS — oparty o algorytmy sztucznej inteligencji, który pozwala na kategoryzowanie transakcji dokonywanych przez konsumenta na ponad 200 sposobów oraz prognozę score ryzyka kredytowego, co znacznie obniża ryzyko związane z udzielaniem pożyczek. Wszystko to zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej (tzw. PSD2 – Revised Payment Service Providers Directive).

Nagrodę w pozostałych kategoriach w ramach Finansowej Marki Roku 2022 otrzymali:

  • w kategorii bank: Bank Ochrony Środowiska (BOŚ),
  • w kategorii windykacja: Kaczmarski Inkasso,
  • w kategorii faktoring: Crédit Agricole Leasing & Factoring,
  • w kategorii leasing: Santander Consumer Multirent,
  • w kategorii ubezpieczenie: Generali Polska,
  • w kategorii biuro maklerskie: Biuro Maklerskie Pekao,
  • w kategorii płatności: eService.