CRIF zakupił biuro kredytowe w Kirgistanie

Nowe biuro kredytowe CRIF w Kirgistanie

CRIF podpisał umowę na przejęcie 70% firmy Safe&Sound CJSC, biura informacji kredytowej w Kirgistanie. Wraz z przejęciem nazwa firmy zmieniła się na CRIF KG CJSC.

Założona w 2018 roku firma Safe&Sound CJSC szukała partnera, który mógłby przyczynić się, zarówno ze strategicznego, jak i technologicznego punktu widzenia, do rozwoju biznesu w kraju.

Strategią nowego biura kredytowego Kirgistanu będzie stworzenie platformy, która oprócz danych ze świata finansów, będzie zarządzać również informacjami z alternatywnych źródeł danych, takich jak firmy telekomunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe, media, a w szczególności informacjami z e-administracji , które w Kirgistanie są scentralizowane na jednej platformie zwanej Tunduk. Ponadto CRIF KG CJSC skoncentruje się na „transgranicznej wymianie danych” między krajami należącymi do EAEU (Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej), które podpisały umowę o wymianie informacji.

Dzięki doświadczeniom w projektowaniu i rozwoju systemów informacji kredytowej na całym świecie CRIF będzie zarządzać informacjami przesyłanymi przez organizacje z Kirgistanu za pośrednictwem zaawansowanej platformy technologicznej, która zintegruje i skonsoliduje wszystkie dane dotyczące wiarygodności wnioskującego o kredyt w jednym raporcie.

Dzięki swojemu globalnemu doświadczeniu w dostarczaniu rozwiązań kredytowych 360°, CRIF opracuje zestaw usług o wartości dodanej, oferujących znaczące korzyści w identyfikacji i ocenie zdolności kredytowej klienta.

“Cieszymy się, że możemy być częścią tego nowego projektu w Kirgistanie, który odzwierciedla zainteresowanie i zaangażowanie CRIF w regionie” – skomentował przewodniczący CRIF Carlo Gherardi. „CRIF ma solidne i uznane doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu biurami kredytowymi w bardzo zróżnicowanych środowiskach i jesteśmy przekonani, że przyniesiemy znaczące korzyści w ocenie zdolności kredytowej, wiarygodności i poziomu zadłużenia klientów w Kirgistanie.”

„Jesteśmy głęboko przekonani, że to przejęcie przyniesie ważne korzyści organizacjom w Kirgistanie i ich klientom końcowym; jednocześnie stanowi kolejny ważny krok w umacnianiu obecności CRIF w Azji Centralnej. Dzięki szerokiej obecności w Europie i Azji CRIF może naprawdę oferować zintegrowane rozwiązania na niektórych z najważniejszych i strategicznych szlaków handlowych na świecie” – skomentowała Simone Belluomo, regionalny lider rynku CRIF.