Partnerstwo Know Your Customer i CRIF

CRIF informuje o strategicznym partnerstwie w zakresie inwestycji i działań handlowych z firmą Know Your Customer

CRIF ogłosił dziś informację dotyczącą strategicznego partnerstwa w zakrsie inwestycji i działań handowych z firmą Know Your Customer, z siedzibą w Hongkongu i biurami w Singapurze, Chinach, Irlandii i Wielkiej Brytanii. 

Know Your Customer dostarcza cyfrowe rozwiązania dla sektora korporacyjnego w zakresie automatyzacji onboardingu klientów dla instytucji finansowych na całym świecie.

Współpraca obu firm ma na celu przyspieszenie procesów innowacyjnych dla banków i FinTechów poszukujących rozwiązań dla globalnej transformacji cyfrowej.

Partnerstwo to umożliwi z jednej strony zapoponowanie klientom CRIF (40 krajów i 10 500 instytucji finansowych) zastosowania istniejącej już platformy Know Your Customer, która wspiera kompleksową cyfryzację onboardingu korporacyjnego dla globalnego sektora finansowego, z drugiej strony, w zakresie kapitałowym, pozwoli Know Your Customer zaproponować portfolio swoich produktów do niewykorzystanych do tej pory sektorów branży finansowej i rozszerzyć rozwój sztucznej inteligencji (AI) i komponentów automatyzacji w ramach swojej oferty.

Decyzja o partnerstwie jest następstwem znacznego rozwoju biznesowego firmy Know Your Customer. W ciągu ostatnich 18 miesięcy baza klientów firmy zwiększyła się do 11 sektorów i 18 jurysdykcji, w tym jednego globalnego i istotnego na rynku banku, wiodących dostawców usług korporacyjnych, dużych wystawców kart kredytowych, szybko rozwijających się FinTechów oraz azjatyckich i europejskich banków.

Claus Christensen, CEO i współzałożyciel Know Your Customer, skomentował:

To nowe partnerstwo i inwestycja stanowią ogromne osiągnięcie, a także istotną podstawę do kolejnego etapu globalnej ekspansji naszej firmy. Cały zespół Know Your Customer z niecierpliwością czeka na ścisłą współpracę z CRIF w celu poszerzenia zasięgu i dalszego rozwoju możliwości naszego korporacyjnego rozwiązania KYC”.

Carlo Gherardi, CEO CRIF, dodał:

Technologia Know Your Customer stanowi strategicznie ważny dodatek do naszego portfolio produktów, wzmacniając naszą pozycję jako centrum rozwiązań korporacyjnych w Azji jak i na poziomie globalnym”.

Paola Galassi, dyrektor wykonawczy ds. usług B2B w CRIF, dołączy do rady dyrektorów Know Your Customer. 

Więcej informacji o firmie Know Your Customer

Know Your Customer założona w 2015 r. dostarcza cyfrowe rozwiązania onboardingowe nowej generacji organizacjom na całym świecie. Technologia KYC wyznacza nowy standard w dziedzinie przeciwdziałania praniu pieniędzy, korporacyjnego KYC i weryfikacji tożsamości. Know Your Customer umożliwia zespołom compliance (zgodności i bezpieczeństwa transakcji) skuteczne przeprowadzanie wszystkich niezbędnych kontroli KYC i AML klientów, centralizując proces onboardingu za pomocą wyjątkowo intuicyjnej i łatwej w użyciu platformy. Technologia ta skraca czas potrzebny na onboarding nowego klienta korporacyjnego ze średnio 26 dni do 1 dnia, redukując ręczną pracę zespołów compliance nawet o 85%. Z biurami w Hongkongu, Singapurze, Szanghaju, Dublinie i Londynie, Know Your Customer szybko ugruntowała swoją globalną obecność i reputację w branży. Lista klientów KYC obejmuje 11 branż — w tym bankowość, FinTech, ubezpieczenia, płatności, nieruchomości, zarządzanie aktywami, firmy prawnicze — i 18 jurysdykcji.

knowyourcustomer.com