crif_300px.png

CRIF nabywa ICAP

CRIF nabywa ICAP, największą firmę w zakresie innowacyjnych rozwiązań i usług w związanych z ryzykiem kredytowym i informacją biznesowową B2B w Grecji

Przejęcie wzmocni wiodącą pozycję CRIF w obszarze informacji biznesowych i kredytowych oraz rozwiązań zarządzania ryzykiem w regionie Europy Południowo – Wschodniej.

Ateny (Grecja) i Bolonia (Włochy), 27 grudnia 2021 – CRIF - globalna firma specjalizująca się w biurach kredytowych i informacjach biznesowych, a także zaawansowanych rozwiązaniach cyfrowych dla rozwoju biznesu i otwartej bankowości - ogłasza przejęcie ICAP – największej grupy usług B2B w Grecji, obecną również na rynkach w Rumunii, Bułgarii i na Cyprze.

ICAP powstała w 1964 roku. Zatrudniając 259 pracowników, ICAP obsługuje obecnie rynki lokalne i klientów globalnych w zakresie innowacyjnych rozwiązań i usług w związanych z ryzykiem kredytowym i informacją biznesowową.

Ponadto ICAP jest jedyną firmą w Grecji, która została uznana przez Bank of Greece za External Credit Assessment Institution (ECAI) - zewnętrzną instytucję oceny kredytowej, a także jedną z niewielu firm w Europie zatwierdzonych przez ESMA jako „agencja ratingów kredytowych” ( Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych).

Raporty ICAP są unikalnym źródłem informacji biznesowych, które może dostarczyć dokładnych i wiarygodnych informacji o lokalnych firmach. W szczególności usługi kredytowe ICAP dostarczają zintegrowane i zaktualizowane dane handlowe i finansowe oparte na ICAP DATABANK, największej biznesowej bazie danych w Europie Południowo-Wschodniej, z największym zasięgiem 8,7 mln firm w 4 krajach (Bułgaria, Grecja, Rumunia i Cypr). Dodatkowo, jako członek sieci Dun&Bradstreet, ICAP umożliwia natychmiastowy dostęp do informacji o 300 milionach firm w ponad 190 krajach, wspierając decyzje kredytowe dla ponad 1 miliona transakcji biznesowych rocznie.

„W ICAP dostrzegliśmy możliwość zainwestowania w dobrze rozpoznawalną grecką markę, aby przyspieszyć rozwój organiczny i przekształcić firmę w regionalnego lidera. Podczas współpracy z ICAP stał się wiodącą firmą zajmującą się informacją biznesową i rozwiązaniami w zakresie ryzyka kredytowego w Grecji, Rumunii, Bułgarii i na Cyprze. Wraz z zespołem zarządzającym zbudowaliśmy solidną firmę i jestem przekonany, że będzie się ona dalej rozwijać pod kierownictwem CRIF” – powiedział Mihalis Madianos, Partner w Global Finance.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z dołączenia do Grupy CRIF, światowego lidera rozwiązań w zakresie ryzyka kredytowego. Mocno wierzę, że ICAP doskonale pasuje do CRIF i razem jesteśmy gotowi na przyspieszenie zrównoważonego wzrostu ICAP w Grecji, Rumunii, Bułgarii i na Cyprze. Co więcej, fakt, że ICAP jest teraz Spółką CRIF, będzie bardzo korzystny dla naszych Klientów (dostęp do zaawansowanych rozwiązań CRIF) oraz dla naszych pracowników (lepsze perspektywy kariery) – skomentował Nikitas Konstantellos, CEO ICAP.

„Z przyjemnością informujemy o przejęciu wiodącego dostawcy informacji biznesowych w Europie Południowo-Wschodniej, co pozwoli CRIF na konsolidację swojej obecności w regionie. Zarówno CRIF, jak i ICAP są całkowicie skoncentrowane na dostarczaniu zintegrowanej oferty zdolnej do minimalizacji strat portfela, maksymalizacji zysków i budowania długoterminowego wzrostu naszych klientów. Dzięki tej umowie CRIF połączy swoją wiedzę i innowacyjne rozwiązania z wiedzą rynkową ICAP i usługami o wartości dodanej, pomagając lokalnym firmom i naszym globalnym klientom w dalszym rozwoju i innowacjach” – powiedział Carlo Gherardi, prezes CRIF.