CRIF podpisuje umowę przejęcia spółki Strands Inc.

CRIF podpisuje umowę przejęcia spółki Strands Inc.

CRIF informuje o podpisaniu umowy przejęcia całkowitego pakietu udziałów w Strands, spółce FinTech specjalizującej się w zaawansowanych rozwiązaniach bankowości cyfrowej. Umowa zastanie sfinalizowana w najbliższych tygodniach.

Strands, z siedzibą w USA, jest jednym z wiodących światowych dostawców narzędzi do zarządzania finansami dla klientów biznesowych i indywidulanych opartymi na rozwiązaniach sztucznej inteligencji. Biura firmy znajdują się w Hiszpanii, Azji i Ameryce Południowej.

Strands  jako ekspert w zakresie Big Data, A.I. i Machine Learning od 2004 r. tworzy wysoce zaawansowane oprogramowanie do zarządzania pieniędzmi elektronicznymi (BFM, PFM i inne) dla najważniejszych instytucji finansowych na całym świecie. Co więcej, firma Strands przeprowadziła do tej pory ponad 700 wdrożeń.

Obie firmy, współpracowały już w przeszłości w zakresie rozwiązań do zarządzania finansami, zainwestowały też w zaawansowane rozwiązania z zakresu otwartej bankowości i gospodarki cyfrowej.

Połączenie Strands i CRIF stworzy silnego światowego dostawcę rozwiązań cyfrowych w zakresie dostępu do konta, agregacji kont oraz rozwiązań BFM i PFM opartych na sztucznej inteligencji, dodatkowo łącząc wiedzę i doświadczenie w zakresie rozwiązań i ofert. Pozwoli to na dalszy rozwój ekosystemu innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań dla banków i instytucji finansowych, pomagając im w rozwijaniu oferty i działalności za pośrednictwem kanałów cyfrowych, ze stałym naciskiem na zrównoważony rozwój i potrzeby klientów.

„Strands ma zaufanie wśród ponad 700 instytucji finansowych i posiada ponad 100 milionów klientów bankowych jako kluczową część swojego ekosystemu finansowego, a wraz z CRIF może wspierać szybki rozwój usług bankowości cyfrowej. Misją Strands jest umożliwienie bankom przewidywanie potrzeb klientów i proaktywne sugerowanie kolejnych działań, a my jesteśmy podekscytowani możliwością kontynuowania realizacji tej misji ”, powiedział Erik Brieva, CEO Strands.

„Z przyjemnością ogłaszamy informację o umowie dotyczącej zakupu Strands, która pozwoli CRIF stworzyć globalne rozwiązania cyfrowe dla otwartej bankowości. Dzięki tej umowie CRIF połączy swoją wiedzę rynkową i specjalistyczną z innowacyjnym i doświadczanym graczem w sektorze Fintech, tworząc synergie, które pomogą naszym globalnym klientom rozwijać się i wprowadzać innowacje w drodze cyfrowej transformacji ”, skomentował Carlo Gherardi, prezes CRIF

O Strands

Strands to firma z branży oprogramowania FinTech, która opracowuje rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji dla banków i instytucji finansowych w celu zwiększenia zaangażowania klientów i generowania nowych przychodów za pośrednictwem kanałów cyfrowych.

Mając na celu poprawę relacji między klientem a bankiem, Strands korzysta z ponad 15-letniego doświadczenia w zakresie Big Data, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, opracowując wysoce spersonalizowane rozwiązania do zarządzania pieniędzmi elektronicznymi, które umożliwiają klientom indywidualnym i firmom z sektora MŚP efektywne zarządzanie finansami.

Założona w Corvallis (Oregon, USA) i Barcelonie (Hiszpania) w 2004 roku, Strands jest silnie obecna w Ameryce Północnej i Łacińskiej, Europie i Azji oraz współpracowała przy ponad 700 wdrożeniach bankowości cyfrowej na całym świecie.

Więcej informacji: www.strands.com