Gala „Loan Magazine Awards” to wydarzenie,które ma na celu wyróżnienie najlepszych firm, marek oraz brandów działających w obszarze finansowania na rynku consumer finance. Jest skierowana do instytucji pożyczkowych, instytucji bankowych, firm windykacyjnych, Biur Informacji Gospodarczej oraz podmiotów dostarczających rozwiązań technologicznych pozwalających firmom reprezentującym rynek na tak szybki rozwój.

Wśród laureatów nagród na tegorocznej Gali Loan Magazine Award 2024 znalazł się również CRIF, który został wyróżniony za działania edukacyjne i biznesowe w kategorii ESG. Nagrodę w imieniu naszej firmy odebrała Jolanta Pytel, która w roku 2023 prowadziła webinary i prezentacje „3 kroki do sukcesu w ESG”

„Rok 2023 był dla nas wyjątkowo intensywny odnośnie ESG. Dwa tematy, które towarzyszyły nam, i w dalszym ciągu będą tematami naszych działań, to własna certyfikacja ESG firm oraz monitorowanie łańcucha dostawców i partnerów (łańcuch wartości). Przykładem takiego edukacyjnego projektu, którym możemy się pochwalić, to współpraca z Fundacją Poland Business Run, którego efektem jest badanie barier we wprowadzaniu działań ESG w przedsiębiorstwach i raport podsumowujący badanie oraz wynikające z tego webinary i e-book” – komentuje Jolanta Pytel.

Korzystając z rozwiązań technologicznych przygotowanych przez Grupę CRIF, opartych na solidnej metodologii i międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju:

  • Global Reporting Initiative,
  • ONZ Global Compact,
  • Carbon Disclosure Project,
  • Taxonomy,

udostępniamy na lokalnym rynku platformę Synesgy, która wspiera firmy zainteresowane zbieraniem danych niefinansowych oraz otrzymaniem certyfikatu (score ESG) oraz daje możliwość monitorowania łańcucha wartości.

Mamy nadzieję, że w roku 2024, podobnie jak minionym, znajdziecie ciekawe inicjatywny związane z ESG proponowane dla biznesu w obszarze ESG.