CRIF jest światowym liderem w dziedzinie systemów informacji biznesowej, analityki, outsourcingu i usług przetwarzania danych. Dzięki swojemu zaangażowaniu w zapewnienie skutecznego wdrożenia solidnych mechanizmów przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CFT), CRIF doskonale wpisuje się w misję DT4C Alliance i dodatkowo wzmacnia europejski zasięg Sojuszu.

CRIF pełni rolę zaufanego partnera dla instytucji finansowych, przedsiębiorstw, decydentów i organów regulacyjnych, koncentrując się na odpowiedzialnej cyfrowej integracji finansowej. Jako członek, CRIF wzbogaci istniejącą wiedzę DT4C Alliance, zacieśni współpracę z twórcami polityk i wzmocni działania doradcze, a także przyczyni się do wymiany wiedzy z partnerami i interesariuszami.

 

"Z biegiem lat CRIF stał się znaczącym graczem wspierającym klientów w ulepszaniu procesów AML/CTF i compliance. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dołączyć do DT4C Alliance, szczególnie w czasie, gdy debata polityczna i branżowa na poziomie UE wkracza w kluczową fazę wraz z wejściem w życie nowych ram regulacyjnych. Cieszymy się, że możemy stawić czoła temu wyzwaniu i wnieść swój wkład dzięki naszemu wieloletniej doświadczeniu, aby wspólnie skutecznie zwalczać przestępczość finansową." - mówi Paola Galassi, Executive Director – Global B2B & B2C Information Services w CRIF.

 

W odniesieniu do tej informacji, Daniel Benjamens, Coordinator of the DT4C Alliance, podkreśla: "Jesteśmy podekscytowani mogąc powitać CRIF w DT4C Alliance. Doświadczenie i sieć CRIF w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i oszustwom doskonale uzupełniają naszą zdolność do wspierania działań Sojuszu w kluczowym momencie, gdy Unia Europejska wkracza w rok zmian. Wizja CRIF dotycząca promowania skutecznych przepisów AML/CFT doskonale współgra z naszym celem, wzmacniając naszą wartość jako konstruktywnego partnera politycznego dla decydentów UE w walce z przestępczością finansową".

 

O DT4C Alliance

Data and Technology for Compliance (DT4C) Alliance zostało założone przez dostawców danych Dow Jones Risk & Compliance, Dun and Bradstreet, Moody's Analytics i LexisNexis Risk Solutions oraz firmę technologiczną Encompass, aby służyć jako wspólny głos międzysektorowy w celu dalszego wzmocnienia ekosystemu AML w UE.

Jako dostawcy danych, narzędzi i usług zgodności dla banków i innych podmiotów zobowiązanych, członkowie DT4C Alliance dzielą się swoją wiedzą, wspierając rozwój skutecznych i przyszłościowych ram przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CFT) w walce z przestępczością finansową.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź LinkedIn lub stronę internetową DT4C Alliance.

 

O CRIF

CRIF jest globalną firmą specjalizującą się w systemach informacji kredytowej i biznesowej, analityce, outsourcingu i usługach przetwarzania, a także zaawansowanych rozwiązaniach cyfrowych dla rozwoju biznesu i otwartej bankowości. Misją CRIF jest tworzenie wartości dla konsumentów, firm i instytucji finansowych poprzez dostarczanie informacji i rozwiązań, które umożliwiają podejmowanie bardziej efektywnych decyzji, poprawiają dostęp do kredytów i przyspieszają innowacje cyfrowe.

Obecnie z usług CRIF korzysta ponad 10 500 banków i instytucji finansowych, ponad 600 firm ubezpieczeniowych, 90 000 przedsiębiorstw i 1 000 000 konsumentów.