BOLONIA | KRAKÓW, 24 STYCZEŃ 2023 R.

W nawiązaniu do komunikatu prasowego z dnia 3 stycznia 2023 r. CRIF informuje, że  w dniu dzisiejszym tj. 24 stycznia 2023 r.  została sfinalizowana transakcja nabycia 100% udziałów w ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. oraz EBS sp. z o.o. Właścicielem obu tych podmiotów dotychczas była Grupa KRUK, jeden z liderów rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej.

Przejęcie ERIF i EBS jest częścią wieloletniego programu znacznych inwestycji CRIF mających na celu rozbudowę ekosystemu partnerskiego, który dostarcza instytucjom finansowym i przedsiębiorstwom dane oraz innowacyjne rozwiązania, pozwalające na tworzenie unikalnej wartości i możliwości wzrostu w biznesie.


„To przejęcie jest kolejnym ważnym krokiem w konsolidacji obecności CRIF w Polsce. Jesteśmy przekonani, że przyniesiemy lokalnym klientom znaczące korzyści w zakresie portfolio oferowanych usług oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych i finansowych” – skomentował Carlo Gherardi, prezes i dyrektor generalny CRIF.


„Pozyskanie spółek ERIF i EBS podniesie komplementarność naszych rozwiązań na polskim rynku i pozwoli jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby coraz bardziej wymagającego rynku w zakresie informacji biznesowych oraz elastyczności operacyjnej i technologicznej. Mając to na uwadze, w niedalekiej przyszłości poszerzymy portfolio naszych rozwiązań o produkty, oparte nie tylko o unikalny pod względem zasięgu i aktualizacji ekosystem informacji, ale też inne wartościowe rozwiązania CRIF, wspierające efektywność działalności biznesowej naszych partnerów” – komentuje Piotr Badura, Country Manager CRIF Polska.


W kolejnych miesiącach CRIF skupi swoją uwagę na procesie integracji danych, wiedzy i zasobów kapitału ludzkiego.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy na www.crif.pl

Kontakt dla mediów:      Natalia Iwan | Marketing Manager | e-mail: n.iwan@crif.com |  tel: +48 512 548 202