X Międzynarodowy Kongres Faktoringu

Kongres Faktoringu na 25 lecie branży

X Międzynarodowy Kongres Faktoringu to coroczne spotkanie ekspertów i sympatyków faktoringu z całego świata. Ponieważ w tym roku przypadło 25-lecie branży faktoringowej, Kongres był niezwykle ważnym wydarzeniem. CRIF, jako Partner Wspierający Polskiego Związku Faktorów, nie mógł przeoczyć tak ważnego faktu. Gościem specjalnym był Jan Krzysztof Bielecki, były premier, a obecnie Przewodniczący Rady Doradczej Partnerów EY Polska. Jego wystąpienie rozpoczęło tegoroczne obrady. Premier zwrócił uwagę, że w dzisiejszych czasach musimy przestać mówić i nauczyć się słuchać – to cenna umiejętność. Niezwykle ważne jest także posiadanie pasji – to ona łączy ludzi. Całkowicie się z tym zgadzamy.

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów Sebastian Grabek przedstawił sukcesy i wyzwania branży oraz wyświetlił film o 25letniej historii branży, co wzruszyło gości.

Patrick de Villepin, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego FCI pokazał wyniki rynku polsiego na tle całego świata. Mocne 8 miejsce w Europie to na pewno sukces.

Ewa Guzowska, Wspólnik KGK Kancelarii Radcowskiej E.Guzowska i Ska, Sp.k. moderowała panel dotyczący ofensywy ustawodawczej. Przyjrzeliśmy się zmianom prawnym regulującym funkcjonowanie przedsiębiorczości w Polsce i Europie. Obowiązkowy Split Payment i White List były głównym punktem debaty. W panelu dyskusyjnym wzięli udział Tadeusz Białek (Dyrektor Zespołu Prawno-Legislacyjnego Związku Banków Polskich), Artur Krzykowski (Partner Zarządzający AKLegal), Zbigniew Makowski (Zastępca Dyrektora Departamentu Podatku od Towarów i Usług Ministerstwa Finansów), Bartosz Nadra (Partner Zarządzający Jaśkowiak Nadra Adwokaci) i Tomasz Wagner (Senior Manager EY)

Niezwykle ważnym i uroczystym momentem było podziękowanie zlożone na ręce Tomasza Biernata – Sekretarza Związku, niezwykłego człowieka, pełnego pasji miłośnika faktoringu. Został nadany mu tytuł Honorowego Członka PZF. Od października Tomasz przechodzi na zasłużony odpoczynek. Życzymy dużo zdrowia, radości i wielu lat relaksu.

Nagrodzeni zostali laureaci konkursu „Złote Pióro PZF” – ich prace magisterskie związane z branżą będzie można przeczytać w przyszłorocznym Almanachu.

W panelu dyskusyjnym “Nowe technologie w finansach – czas na faktoring” spotkali się Przedstawiciele czołowych firm technologicznych z Polski i ze świataW dyskusji wzięli udział: Wojciech Bublik (CEO Mint Software), Kevin Day (CEO HPD LendScape), Daniel Mączyński (Wiceprezes Zarządu Pragma GO), Hubert Rachwalski von Rejchwald (CEO Nethone), Tomasz Rodak (Dyrektor Działu Innowacji BibbyLAB), Bartosz Wójcicki (Dyrektor Biura Usług Antyfraudowych BIK SA). Rozmawiali o tym, jak najnowsze rozwiązania technologiczne wpłyną na rozwój usług faktoringowych. Debatę poprowadził Michał Pawlik, prezes FinTechowej firmy faktoringowej SMEO. Zrzeszając przedsiębiorców i menedżerów, którzy finansują działalność poprzez faktoring, odpowiedzieliśmy na pytania związane z wykorzystaniem tego instrumentu finansowego i wdrażaniem nowych technologii w finansach.

Całości wydarzenia niepowtarzalny klimat nadał jubileuszowy bankiet z gościnnym występem Jana Młynarskiego i Warszawskiego Combo Tanecznego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia