Targi Usług i Produktów Finansowych – Fintech Day in Wrocław

Targi Usług i Produktów Finansowych – Fintech Day in Wrocław

Targi Usług i Produktów Finansowych – Fintech Day in Wrocław 13.06.2019 r. to wymiana doświadczeń i merytoryczna dyskusja. Dynamicza agenda spotkania, rozmowy w kuluarach i wieczorny networking podczas rejsu statkiem – takie atrakcje czekały na uczestników targów. I więcej! 

Podczas konferencji udostępniony był chatbot, dzięki któremu mogliśmy zadawać pytania prelegentom i panelistom. Niespodzianką było krótkie wystąpienie tuż przed lunchem Piyush Mittal’a na temat detoksu korporacyjnego za pomocą jogi (pamętaj, że jesteś tym co jesz). 

Powitalne przemówienia Rafała Tomkowicza ze Strefy Finansów i  Jarosława Ryby z PZIP pokazały historyczny rozwój  imprezy Fintech Day na tle zmian i rozwoju rynku finansowego w Polsce, a kolejne wystąpienia i panele dyskusyjne dotyczyły szczegółowo: 

- regulacji prawnych w FinTechach – rzeczowa i praktyczna prezentacja Marcina Czugana (KPF) min. na temat silnego uwiarygodnienia klienta (np. dzięki wideoweryfikacji), wzbogacona na dzień dobry jak zawsze quizem (tym razem nie sportowy, a merytoryczny) i z obowiązkowym ostatnim slajdem PAMIĘTAJ!

- case study procesu pdonoszenia dochodowości firmy pożyczkowej – Michał Konopka (SirAnalyst) pokazał jak wygląda proces optymalizacji działań w firmie  i jego efekty na przykładzie statystyk

- dyskusji czy Fintechy są szansą dla rozwoju jakości usług finansowych w sektorze pozabankowym w Polsce. Podczas panelu Bartosz Pundyk (CRIF) odpowiedział na pytania: jak technologia wspiera rynek sektora pożyczkowego? jak można efektywnie korzystać z technologii w zakresie monitorowania fraudów w biznesie?

- sztucznej inteligencji jako technologii służącej do ochrony pieniędzy klientów w sektorze bankowym. Prezentacja Krzysztofa Raczyńskiego z Digital Fingerprints pokazała jak analiza zachowania klientów  pomaga zapobiegać fraudom, po którym mam wrażenie, że mój bank tak dobrze mnie zna, że rozpozna moje niestandardowe zachowanie i zapobiegnie wyczyszczeniu mojego konta :)

- relacji między branżą informatczną a biznesem i odpowiedzi na pytanie w jaki sposób doświadczenie klienta wpływa na kształtowanie rozwiązań technologicznych

- wykorzystania rozwiązań Fintech w sektorze bankowym i omówieniem dlaczego cieszą się one tak dużym powodzeniem - panel moderowany przez Michała Pawlika (SMEO)

- skutecznej komuniakcji rozwiązań FinTech i wyzwaniom stojącym przed uczestnikami rynku oraz kanałom komunikacji Fintechowej do różnych interesariuszy.