Warszawa, Polska, 22 maja 2018 r.

CRIF głównym partnerem VII edycji Kongresu Sektora Pożyczkowego

CRIF po raz kolejny został partnerem organizowanego od 2012 roku Kongresu Sektora Pożyczkowego, największego cyklicznego wydarzenia dla pozabankowego sektora pożyczkowego. Tegoroczny kongres poświęcony był dyskusji o perspektywach rozwoju sektora, ocenie jakości portfela pożyczek, zmianom w regulacjach prawnych oraz społecznemu wizerunkowi branży.

Piotr Badura - Dyrektor Generalny CRIF, w panelu dedykowanym jakości portfela pożyczek, przedstawił prezentację pt. "Charakterystyka sektora pożyczkowego z perspektywy rozwiązania branżowego Credit-Check.pl"która w kompleksowy sposób opisuje zjawiska i trendy, które zaistniały w sektorze pożyczkowym w 2017 roku.

W minionych latach CRIF, wraz z partnerami z rynku finansowego i patronami branżowymi, stworzył i udostępnił Credit Check – rozwiązanie pozwalające na poufną wymianę danych o wnioskach i udzielonych pożyczkach. Dziś Credit Check to ponad 50 uczestników, którzy współdzielą dane oraz wiedza o ponad 10 milionach udzielonych pożyczek, o łącznej wartości 24,5 miliarda złotych.