CRIF | Risk and Supervision Meeting | Uczestnicy debat

Jerzy Dąbrowski

Dyrektor Generalny, Członek Zarządu Bibby Financial Services, Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów

Z rynkiem faktoringowym związany od 2002 roku, wcześniej w grupie Pekao i w Banku Raiffeisen. Ostatnio zajmował stanowisko Starszego Dyrektora kierującego Departamentem Faktoringu i Finansowania Handlu w Banku Millennium S.A., który jako pierwszy bank w Polsce został członkiem Polskiego Związku Faktorów.  

Były Członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Faktorów. Uczestnik wielu konferencji i seminariów mających na celu promocję wśród polskich przedsiębiorstw rozwiązań z zakresu faktoringu, optymalizacji przepływów pieniężnych po stronie należności i zobowiązań, administracji i zabezpieczenia spływu należności. 

Aktywnie uczestniczy w debacie o rynku faktoringowym, prezentując swój punkt widzenia w licznych artykułach prasowych, wystąpieniach podczas konferencji, wywiadach radiowych i telewizyjnych. 

Absolwent Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w którym przez 4 lata był również pracownikiem naukowym w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych.