CRIF | O nas

Historia CRIF

 • 1988 CRIF rozpoczął działalność w Bolonii, we Włoszech.

 • 1997 CRIF wszedł na rynek brytyjski zakładając spółkę CRIF Decision Solutions Ltd. Dostarcza ona analizy finansowe, raporty, monitoring rynku oraz rozwiązania zapobiegające oszustwom (antifraud) dla firm ubezpieczeniowych.

 • 1999 Dalszy rozwój na rynku brytyjskim poprzez przejęcie spółki Qui Credit Assessment Ltd.

  CRIF rozszerzył skalę swojej działalności międzynarodowej tworząc CRIF NORTH AMERICA Corp. z siedzibą w Tampie     (Floryda, USA). CRIF rozwinął na międzynarodową skalę systemy wspierania procesów decyzyjnych w wersji online, z możliwością dostępu do informacji biznesowych o firmach z 230 krajów.

 • 2001 Strategiczny alians z amerykańską spółką TRANSUNION, branżowym liderem rynku NAFTA, doprowadził do utworzenia dwóch wspólnych podmiotów specjalizujących się w modelowaniu rozwiązań biznesowych (na zamówienie i standardowych) działających na rynku meksykańskim (TRANSUNION CRIF DECISION SOLUTIONS S.A. de C.V.), Ameryki Południowej i Środkowej oraz Kanady (TRANSUNION CRIF DECISION SOLUTIONS LLC).

 • 2005 CRIF nabył 100% akcji CCB – CZECH CREDIT BUREAU, a następnie SCB – SLOVAK CREDIT BUREAU, przedsiębiorstw prowadzących biura kredytowe na terenie Czech i Słowacji.

  W tym samym roku CRIF rozpoczął ekspansję na rynek rosyjski, gdzie wspólnie ze Stowarzyszeniem Banków Rosyjskich (ARB) i grupą największych banków na tym rynku utworzył Krajowe Biuro Historii Kredytowej (NBCH). Podmiot ten zorganizował biuro kredytowe o zasięgu ogólnokrajowym, które dziś reprezentuje około 600 instytucji kredytowych.

 • 2006 CRIF dokonał akwizycji firmy INFIN stając się tym samym dostawcą informacji gospodarczej specjalizującym się w analizie danych finansowych podmiotów prywatnych i publicznych na Słowacji.

 • 2007 W skład grupy kapitałowej CRIF weszła polska spółka InfoData, założona w 1990 roku – pierwotnie jako wydział Krajowej Izby Gospodarczej

  CRIF umocnił swą pozycję w Rosji poprzez utworzenie spółki OOO CRIF z siedzibą w Moskwie, która oferuje szeroki wachlarz usług, od systemów wsparcia procesu decyzyjnego po usługi doradcze, outsourcing i specjalistyczne oprogramowanie komputerowe.

 • 2008 Fuzja INFIN z SCB – Slovak Credit Biuro.

  CRIF wzmocnił swoją pozycję rynkową w obu Amerykach poprzez firmy CRIF Corp. z siedzibą w Tampie, Magnum w Atlancie oraz CRIF S.A de C.V. z siedzibą w Meksyku. W lipcu 2008 CRIF kupuje mającą siedzibę w Teksasie (USA) spółkę Teres Solutions. Teres Solutions zajmuje się tworzeniem zaawansowanych rozwiązań wykorzystywanych przy pośrednim i bezpośrednim udzielaniu kredytów, które stanowią punkt odniesienia na rynkach usług finansowych.

 • 2009 CRIF zwiększył swój udział w rynku informacji gospodarczej poprzez przejęcie firmy Dun & Bradstreet (D&B) Włochy. Utworzenie CRIBIS D&B umożliwiło dostarczanie klientom bardziej szczegółowych danych, jak również pozyskanie umiejętności i doświadczeń D&B będącego jednym z głównych dostawców informacji gospodarczej na świecie.

  CRIF i Międzynarodowa Grupa Kredytowa HUAXIA założyli wspólnie nowe przedsiębiorstwo typu „joint venture” Huaxia CRIF Chiny, celem udostępniania danych i doradztwa w zakresie bankowego rynku kredytu detalicznego.

  CRIF kontynuował swój rozwój w Stanach Zjednoczonych poprzez zakup firmy FLS Services (z siedzibą w Dallas, Teksas) oraz Aimbridge Indirect Lending LLC and Member Lending Acceptance LLC (z siedzibą w Denver, Kolorado). Przedsiębiorstwa te wyspecjalizowały  się w oprogramowaniu umożliwiającym obsługę kredytów udzielanych pośrednio i bezpośrednio.

  CRIF Zrt., nowo powstała spółka, która jest częścią Grupy CRIF, z siedzibą w Budapeszcie (Węgry), otrzymała pozwolenie od PSZAF, Węgierskiego Urzędu Nadzoru Finansowego, na stworzenie pierwszego, całkowicie prywatnego i korzystającego z dobrowolnie podawanych informacji, biura informacji kredytowej na Węgrzech. Spółka zajmuje się zbieraniem zarówno pozytywnych jak i negatywnych informacji kredytowych na temat osób fizycznych i przedsiębiorstw.

 • 2010 APPRO CRIF Lending Solutions, z siedzibą w Baton Rouge, LA (USA) stał się wiodącym dostawcą rozwiązań do zakładania rachunków i udzielania kredytów dla instytucji finansowych w USA.

  W 2010r. w Indiach CRIF stał się partnerem High Mark Credit,  a w Wietnamie PCB wybrał CRIF jako partnera do stworzenia pierwszego światowej klasy  biura informacji kredytowej. Zgodnie z umową o partnerstwie strategicznym w Wietnamie, CRIF stał się głównym udziałowcem PCB.

 • 2011 CRIF zakupił spółkę Cypress Software Systems w Stanach Zjednoczonych. Zakupiona spółka dostarcza oprogramowanie oraz usługi dla instytucji finansowych, automatyzując procesowanie wniosków kredytowych, ocenę ryzyka oraz cały proces decyzyjny.

  W Chinach firma CRIF założyła jednostkę CRIF Beijing, która dostarcza rozwiązania z zakresu zarządzania ryzykiem kredytowym chińskim bankom detalicznym, klientom oraz firmom finansującym nabywanie pojazdów.

  CRIF przejął oddziały firmy Deltavista w Szwajcarii i w Austrii. Grupa Deltavista jest jedną z najważniejszych wywiadowni gospodarczych i wybitnym dostawcą rozwiązań do zarządzania ryzykiem w niemieckojęzycznych krajach Europy.

 • 2012 CRIF NM, joint venture między firmami CRIF i Neal & Massy, otrzymał licencję na prowadzenie działalności w zakresie informacji kredytowej na Jamajce i na Karaibach. CRIF otworzyła także nowe biuro w Dżakarcie, w Indonezji, w ramach swojej strategii ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku.

  Zakup firm: Dun & Bradstreet Turkey, Finar oraz Kompass Turkey.

 • 2013 CRIF umocnił swoja pozycję w regionie Azja-Pacyfik dzięki nowym biurom w Hongkongu i na Filipinach.

 • 2014 CRIF nabył pakiet kontrolny w firmie Recom, która jest liderem rynku windykacyjnego, co doprowadziło do poszerzenia zasięgu działalności CRIF na terenie Turcji.

  CRIF przejął firmę OFWI Teledata od spółki Axon Active Holding AG, umacniając tym samym swoją czołową pozycję w branży kredytowej na terenie Szwajcarii.

  CRIF nabył udział większościowy w High Mark Credit Information Services, wiodącym biurze informacji kredytowej dostarczającym informacje kredytowe sektorom mikrofinansów, klientów indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz kredytobiorców korporacyjnych w Indiach.

  CRIF nabył Dun & Bradstreet UAE w Dubaju, wiodącego dostawcę danych i informacji biznesowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 • 2015 CRIF pozyskał 30% udziałów w firmie Nomisma. Nomisma to niezależna włoska firma prowadząca badania i doradztwo ekonomiczne dla przedsiębiorstw, stowarzyszeń i organów administracji publicznej na poziomie krajowym i międzynarodowym.

 • 2016 W Niemczech CRIF ogłosił zakup spółki Bürgel, wspólnego przedsięwzięcia Euler Hermes, światowego lidera ubezpieczeń wierzytelności handlowych i EOS, międzynarodowego dostawcę usług finansowych.

  CRIF umocnił swoją pozycję na terenie Niemiec i Polski poprzez przejęcie działalności firmy Deltavista, wiodącego dostawcy usług w zakresie informacji kredytowej i zarządzania ryzykiem.

  CRIF przejął także przedsiębiorstwo Microfinance Technologies Center (MTC) – coraz mocniejszego gracza w branży usług oceny ryzyka kredytowego dla sektora mikrofinansowania.

  CRIF przejął CCIS – China Credit Information Service, główną tajwańską agencję informacji kredytowej.

 • 2017 CRIF umocnił swoją pozycję na Jamajce poprzez przejęcie pełnego pakietu udziałów w CRIF NM Credit Assure Ltd. W Rosji CRIF przejął aktywa Luxbase LLC, firmy dostarczającej oprogramowanie dla banków, sektora mikrofinansów oraz automatyzującego procesy windykacyjne. CRIF kontynuował także ekspansję na Dalekim Wchodzie przejmując 100 % udziałów w PT Visi w Indonezji oraz dwóch start-upach w Singapurze i Malezji, które oferują usługi konsultingowe i oprogramowanie do zarządzania kredytami.

 • 2018 CRIF przejął firmę Vision-Net z Irlandii umacniając swoją pozycję w regionie, jako dostawcy innowacyjnych rozwiązań w zakresie oceny i zarządzania ryzykiem.
 • 2018 CRIF przejął Dun & Bradstreet Wietnam oraz jego biura franczyzowe w Brunei, Laosie, Myanmar i Kambodży. CRIF połączył swoje systemy decyzyjne z bazami danych oraz systemami oceny ryzyka Dun & Bradstreet, aby efektywnie wspierać firmy z Dalekiego Wschodu.

 • 2018 CRIF przejął Dun & Bradstreet na Filippinach. Pozwoli to umocnić wiodącą pozycję firmy w obszarze informacji biznesowej i kredytowej oraz systemów do zarządzania ryzykiem w regionie ASEAN. 
 • 2019 CRIF przejął BizInsights, wiodącego na świecie dostawcę informacji biznesowych działającego w Singapurze.
  CRIF BizInsights będzie w stanie zapewnić singapurskim i globalnym firmom i specjalistom informacje biznesowe i szczegółowe analizy, wzmacniając zarządzanie ryzykiem kredytowym, umożliwiając im łatwe monitorowanie konkurentów i dostawców, zwiększając ich aktywność w zakresie kierowania klientów oraz spełniając wymogi należytej staranności i zgodności.