Dla 32% polskich przedsiębiorców, procesy związane z gromadzeniem i certyfikacją danych #ESG wydają się zbyt pracochłonne, by zainteresować się działaniami w tym obszarze. Niemniej jednak, nie jest to jedyna bariera wskazywana przez biznes: ponad 20% przyznaje, że kluczowy jest brak wiedzy na temat ESG i korzyści, jakie przynosi dla biznesu, oraz problem z dostępem do odpowiednich informacji czy znajomości narzędzi do gromadzenia danych i certyfikacji.*

Fakty mówią same za siebie:

  • Wszystkie firmy uczestniczą w realizacji Strategii Europejskiego Zielonego Ładu (NFRD, SFRD, Taksonomia, ITS, CSRD, CSDD).
  • Wpływ łańcucha wartości (dostawcy, odbiorcy, partnerzy, klienci) na środowisko w branży finansowej sięga aż 98%.
  • Obserwujemy wzrastającą świadomość, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, co do istotności zrównoważonego rozwoju.

Właśnie dlatego nadszedł czas na konkretne (a nie pozorne) działania w ramach strategii ESG.

CRIF może znacząco pomóc w tych działaniach!

Odczarujmy ten temat, który może wydawać się trudny, i pokażmy, jak w praktyce wygląda raportowanie danych niefinansowych i jakie korzyści wynikają z tego procesu dla biznesu.

➡️ 20 grudnia 2023 r. w godzinach 10:00-11:15 ⬅️serdecznie zapraszamy na webinar połączony z prezentacją DEMO platformy Synesgy.pl, który poprowadzi sprawdzony duet w tej dziedzinie:

Jolanta Pytel, CRIF Fintech, Business & Product Development, Account Management
i
Anna Kowalik, CRIF Business Analyst, Open Banking, ESG

 

Webinar jest częścią projektu realizowanego od wiosny 2023 r. przez CRIF i Fundację Poland Business Run, którego celem jest poznanie rzeczywistej wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju osób pracujących w obszarze #ESG oraz barier w realizacji polityki zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwach.

Projekt został objety patronatem przez Polskie Stowarzyszenie ESG

*Badanie przeprowadzone przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna na zlecenie CRIF na próbie liczącej N=250 osób, które w ramach swoich obowiązków odpowiadają za obszar ESG. Termin badania: 31 lipca – 1 sierpnia 2023